O czym pamiętać organizując wesele w plenerze

Każda Para Młoda marzy o jak najpiękniejszym weselu, które zapadnie w pamięć im samym jak i zaproszonym gościom. Nic też w tym dziwnego, że planowania do tego wydarzenia mają miejsce długo przed samą datą wydarzenia – wszystko musi być przewidziane i dobrze zaplanowane. Pozostawianie pewnych elementów bez niedociągnięć może zakończyć się niechcianą katastrofą. Pierwsza ważna decyzja związana z weselem dotyczy samego miejsca, gdzie całe to wydarzenie ma mieć miejsce. Choć nie brakuje doskonale przygotowanych domów weselnych, to przyszli małżonkowie rozglądają się za ewentualnymi, dobrymi alternatywami.

Wesele na “zielonej łączce”

Do jednej z ciekawszych alternatyw należy zorganizowanie wesela plenerowego. W tym kierunku idą pary, które mają możliwość zorganizowania imprezy na dziedzińcu domu, działce lub urokliwym miejscu na łonie natury, oddalonym od wpływów cywilizacji. Najdogodniejszym terminem na takie wesele wydaje się być okres letni, gdy kolory przygody oraz temperatura najbardziej ku temu sprzyjają. Choć swoją salę bankietową chcemy postawić czasowo w nietypowym miejscu, to koniecznie musimy pamiętać o dobrym dostępie do sanitariatów oraz zaplecza cateringowego, aby obsługa mogła podawać gościom świetnej jakości potrawy, nie odstające od tych, podawanych w stacjonarnych salach weselnych. Dlatego warto wykorzystać namioty wykorzystywane podczas imprez firmowych.

Stylizacja wymarzonej sali plenerowej

Kiedy już obiekt weselny zostanie postawiony pod przewidzianą ilość gości, przychodzi moment na wprowadzenie odpowiednich dekoracji i praktycznego wyposażenia sali. Jest to niewątpliwie jedna z głównych zalet takich obiektów, gdyż tradycyjne sale posiadają stały, niezmienny wystrój, który nie może ulec większej modyfikacji. W obiekcie weselnym mogą pojawić się szklane szyby w suficie, aby goście mogli wieczorem podziwiać gwiazdy lub przeszklone ściany z widokiem na zamek w tle. Ponadto obiekt weselny może być podzielony na mniejsze sale lub przystawiony do budynku w celu zapewnienia dostępu do mediów. Imprezy firmowe w takich obiektach, również są przygotowywane z równie dużą dokładnością, aby zachwycić wszystkich gości.

Pamiętaj zwrócić uwagę na detale

Wesela plenerowe, podobnie jak imprezy integracyjne dla firm muszą być przygotowane z dbałością o każdy szczegół, bo tylko wtedy wszystko się prawidłowo udaje. Dlatego warto jest poinformować gości w jakich warunkach odbywa się wesele, zapewnić dobre dojście z parkingu do obiektu, zabezpieczyć gości gości przed atakami owadów lub zadbać o dodatkowe źródła oświetlenia w postaci lamp, lampionów czy pochodni.

Chcąc podsumować całość wcześniejszych spostrzeżeń, taka forma wesela na pewno najbardziej przypadnie do gustu osobom mocno stawiającym na nieszablonowe rozwiązania i lubiące wyróżnić się na tle innych Młodych Par. Jednak decydując się na taki ruch trzeba pamiętać o zabezpieczeniu wielu spraw, które są normą w stacjonarnym obiekcie (np. sanitariaty, obiekty cateringowe, dostęp do mediów). Kiedy mamy do czynienia z imprezą integracyjną dla firmy, to również jako organizatorzy wydarzenia plenerowego musimy pamiętać o zachowaniu wszystkich wcześniej wspomnianych spraw.